Klapki – hit XXI wieku

W sezonie wiosna-lato 2019 nieśmiało wchodziły do szaf modnych kobiet, próbując wpisać się w szerszy trend. Udało się i w sezonie wiosna-lato 2020 są hitem. Klapki. Najprostsze obuwie, jakie mógł tylko człowiek wymyślić, jest na topie. Mają swoją wersję sportową, elegancką, glamour czy rockową. Każda podążająca za modą kobieta znajdzie coś dla siebie.

Podeszwa i dwa, czasem jeden paseczek i już jest but. Klapki są najprostszymi butami i może to stanowi ich wielką siłę. Są z człowiekiem od stuleci i jakoś nigdy mu się nie znudziły. Można je spotkać jako klapki na obcasie, w wersji sportowej dla miłośników długich wędrówek czy zupełnie gumowe do ogrodu. Klapki okazują się być niezwykle uniwersalnym obuwiem. W sezonie wiosna-lato 2020 przeżywają swój renesans.

Klapki określane są jako jedne z najwygodniejszych butów, dlatego wiele kobiet i mężczyzn ceni sobie posiadanie ich w swojej szafie. W sezonie letnim modne są szczególnie te z kwadratowymi noskami i na płaskim obcasie. Ale te na wysokim obcasie także nie wychodzą z mody i będą doskonałą propozycją na domowe dni dla prawdziwej królowej stylu. Najlepsze w tym trendzie jest to, że klapki na płaskiej podeszwie można dostać praktycznie w każdym sklepie obuwniczym, zatem nie jest to moda dla elitarnego grona najbardziej wtajemniczonych w najnowsze trendy fashionistek.

Wielką popularnością cieszyć się będą klapki na jucie i korkowym tworzywie. Juta jest włóknem roślinnym, a dokładniej łodygowym, które pochodzi z rośliny Juta uprawianej w Chinach. Juta czyni obuwie lekkim, przyjaznym dla środowiska i stopy oraz wygodnym. Jest także doskonała na lato. Ich wygląd przypomina popularne espadryle. Klapki z juty często mają grube i eleganckie szycie. Świetnie sprawdzą się z jasnymi i pastelowymi kolorami. Można w nich śmiało chodzić w domu, ale i na podwórku się sprawdzą. Warto założyć je do sukienki, spódnicy czy spodni. Ich uniwersalność jest powszechnie ceniona.

Korkowe tworzywo także wygląda ciekawie. Nadaje klapkom dziewczęcości, lekkości i przede wszystkim dużą wygodę. Są idealne do leniuchowania dosłownie we wszystkim. Dla tych, którzy cenią praktyczne rozwiązania najlepiej sprawdzą się te klapki w kolorze czarnym lub brązowym. Natomiast dla tropicieli trendów proponuje się bardziej wymyślne modele, jak na przykład w neonowych kolorach czy kolorowymi elementami świecącymi.

Modowi eksperci wskazują, że latem 2020 roku najgorętszym trendem w zakresie klapków będą paski. Nie jest to coś nadzwyczajnego, bo paski są bardzo częstym elementem klapków. Tu jednak będą pasowały idealnie. Im więcej cieniutkich paseczków, tym bardziej wpisywać się będzie but w trendy 2020 roku. Takie buty świetnie wpiszą się w leniuchowanie w domu jak i na wypady do sklepu po zakupy.